Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostatni pociąg relacji Sucha Beskidzka - Żywiec EN61-001 ''Pociąg Papieski'' 2xRp1

 
EN61-001 ''Pociąg Papieski'' z 'ostatnim pociągiem' relacji Sucha Beskidzka - Żywiec, mija jeden z przejazdów kolejowych w Suchej. Wieczorem tego samego dnia linią przejechał jeszcze pociąg powrotny. Trasą przejechały jeszcze dwa pociągi w dniach 11 i 12 grudnia, jednak oficjalne pożegnanie połączenia miało miejsce właśnie w dniu nagrania. W filmie występuje też EN57-1074 z pociągiem relacji Kraków - Zakopane skomunikowanym z pociągiem do Żywca. Materiały pochodzą z poranka 6 grudnia 2015 roku. Przez prawie pięć lat (2010-2015) na linii kolejowej Sucha Beskidzka - Żywiec nie odbywał się regularny ruch osobowy (kursowały jedynie sezonowe pociągi interRegio). Na początku 2015 roku z myślą o studentach dojeżdżających do Krakowa, na linii uruchomione zostały całoroczne, weekendowe pociągi Regio. Mimo długiego czasu przejazdu spowodowanego złym stanem linii, cieszyły się one przyzwoitą frekwencją. Niestety w wyniku braku porozumienia między marszałkami województw Małopolskiego i Śląskiego, po 12 grudnia (w filmie jest mały błąd) połączenia ponownie zniknęły z rozkładu. W związku z likwidacją pociągów interRegio pod koniec sierpnia, na linii nie będzie też pociągów sezonowych. Ruch na tej linii kolejowej ustał. O połączenia na tej linii kolejowej walczy stowarzyszenie ''Kolej Beskidzka'': -strona - kolejbeskidzka.pl/ -facebook - pl-pl.facebook.com/KolejBeskidzka Zapraszam do wsparcia inicjatywy ratowania nieczynnej linii kolejowej PLK 115 z Tarnowa do Szczucina przed rozbiórką: facebook.com/Szczucinka Materiał użytkownika Marmaniakpc z wieczornego kursu powrotnego: tiny.pl/ggsfh W tym miejscu, w styczniu nagrałem jeszcze jeden film: tiny.pl/ggn3b

 


artu927 - kolej w Małopolsce i nie tylko :)
 
Data pliku video: 2015-12-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suski

  Powiat suski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie małopolskim jest Sucha Beskidzka. Powiat został odnowiony wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 685 km². Należą do niego gminy: Jordanów, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce.

  Raj dla kochających góry. Znajdują się tu górskie pasma Beskidów, a najwyższym szczytem na ziemiach powiatu suskiego jest Babia Góra (1725 m n.p.m.). Naturalne jest, że turystyka związana jest z pieszymi wędrówkami po górzystych terenach, a także uprawianie zimowych sportów, lecz to nie wszystko. Na terenach tych wytyczono m.in. szlak architektury drewnianej oraz Małopolski Szlak Owocowy. Rozwija się tu też agroturystyka.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola