Belka
Niedziela, 26 Czerwca 2022   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert najstarszych polskich pieśni pasyjnych

Data publikacji: 2022-04-06, Data modyfikacji: 2022-04-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Koncert najstarszych polskich pieśni pasyjnych

Za niespełna dwa tygodnie obchodzić będziemy Wielkanoc. W ten wyjątkowy czas dla katolików wprowadzi w poniedziałek (11 kwietnia) Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspara Castiglione, który w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej wystąpi w koncercie najstarszych polskich pieśni pasyjnych.

Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione jest zespołem instrumentalno - wokalnym, który powstał w maju 1997 r. w Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej (obecnie Centrum Kultury i Filmu). Członkami są są dzieci i młodzież suskich szkół, które koncertują w kostiumach wykonanych na wzór oryginalnych renesansowych strojów dworskich. W repertuarze zespołu znajdują się: muzyka, pieśni i tańce dworskie XIV - XVII wiecznej Europy.

W trakcie poniedziałkowego koncertu zespół pod kierownictwem artystycznym Agnieszki Bernackiej wykona średniowieczne i renesansowe pieśni pasyjne, kancjonały, ludowe i tradycyjne pieśni wielkopostne oraz pieśni religijne.

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zarezerwować i odebrać w recepcji Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej lub na stronie internetowej CKIF.

Serdecznie zapraszamy

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Sucha Beskidzka
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suski

  Powiat suski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie małopolskim jest Sucha Beskidzka. Powiat został odnowiony wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 685 km². Należą do niego gminy: Jordanów, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce.

  Raj dla kochających góry. Znajdują się tu górskie pasma Beskidów, a najwyższym szczytem na ziemiach powiatu suskiego jest Babia Góra (1725 m n.p.m.). Naturalne jest, że turystyka związana jest z pieszymi wędrówkami po górzystych terenach, a także uprawianie zimowych sportów, lecz to nie wszystko. Na terenach tych wytyczono m.in. szlak architektury drewnianej oraz Małopolski Szlak Owocowy. Rozwija się tu też agroturystyka.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola