Belka
Niedziela, 26 Czerwca 2022   imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy numer „Ziemi Suskiej” w sprzedaży

Data publikacji: 2022-03-28, Data modyfikacji: 2022-03-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowy numer „Ziemi Suskiej” w sprzedaży

W sklepach na terenie Suchej Beskidzkiej dostępny jest najnowszy, marcowy, numer miesięcznika samorządowego „Ziemia Suska”. Najwięcej uwagi poświęcono w nim działaniom podejmowanym przez samorząd oraz mieszkańców na rzecz uchodźców z Ukrainy, a także bezpieczeństwu publicznemu.

tematem wobec którego trudno przejść obojętnie do porządku dziennego. Mieszkańcy naszego kraju, w tym Suchej Beskidzkiej wraz z samorządem, podjęli szereg inicjatyw wspierających uchodźców wojennych. W marcowym numerze „Ziemi Suskiej” szczegółowo opisujemy jak społeczność naszego miasta pomagała i nadal pomaga uciekającym z Ukrainy oraz tym, którzy pozostali w ojczyźnie, aby bronić jej niepodległości. Ponadto przygotowaliśmy w języku ukraińskim zestawienie najważniejszych informacji dla uchodźców, wyjaśniając jak mają zarejestrować swój pobyt, uzyskać Pesel i Profil Zaufany, czy też uzyskać dostęp do pomocy prawnej i medycznej.

W aktualnym numerze dużo uwagi poświęciliśmy również tematowi bezpieczeństwa, który był jednym z ważniejszych podczas niedawnej Sesji Rady Miasta Sucha Beskidzka. Analizie poddano zarówno działania podejmowane przez strażaków, policjantów i strażników miejskich. Naturalnym uzupełnieniem zagadnienia jest fotorelacja z gminnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”.

W bogato ilustrowanej reportażowej części numeru znalazły się fotorelacje z wernisaży ciekawych wystaw o różnorodnej tematyce zorganizowanych przez Centrum Kultury i Filmu, Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej i Babiogórski Park Narodowy. Wrócono także do dwóch dużych wydarzeń, jakie miały miejsce w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu, czyli koncertu Piotra Cugowskiego i interesującego spotkania z Karolem Wójcickim.

W aktualnym numerze nie brakuje relacji z aren sportowych, na których mieszkańcy Suchej Beskidzkiej osiągali znakomite wyniki, bieżących informacji na temat przedsięwzięć podejmowanych przez samorząd. Sztandarowymi pozycjami są już nowości biblioteczne, których sięgniecie rekomendujemy oraz aktualny repertuar kina w Centrum Kultury i Filmu.

Miesięcznik samorządowy do nabycia w:

 • InterMarche
 • Market Kicek, ul. Nad Skawą 1
 • Market „Jasień”, ul. Błądzonka
 • GS Samopomoc Chłopska – sklep „Pod Wiązem”
 • Punkt Ksero na terenie szpitala
 • Sklep CH Urbańscy (pasaż)
 • Sklep nocny, ul. Mickiewicza 63
, Źródło artykułu: Urząd Miasta Sucha Beskidzka
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suski

  Powiat suski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie małopolskim jest Sucha Beskidzka. Powiat został odnowiony wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 685 km². Należą do niego gminy: Jordanów, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce.

  Raj dla kochających góry. Znajdują się tu górskie pasma Beskidów, a najwyższym szczytem na ziemiach powiatu suskiego jest Babia Góra (1725 m n.p.m.). Naturalne jest, że turystyka związana jest z pieszymi wędrówkami po górzystych terenach, a także uprawianie zimowych sportów, lecz to nie wszystko. Na terenach tych wytyczono m.in. szlak architektury drewnianej oraz Małopolski Szlak Owocowy. Rozwija się tu też agroturystyka.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola