Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Inauguracyjny pociąg REGIO Sucha Beskidzka - Żywiec

 
11.12.2016r Sucha Beskidzka Po rocznej przerwie w zawieszeniu połączeń pasażerskich na trasie Sucha Beskidzka - Żywiec pociągi na tej linii wracają na tory wraz z nowym rozkładem jazdy. Pierwszy od dłuższego czasu kurs pasażerski do Żywca pokonała jednostka EN57-1305, która to dnia poprzedniego (10.12.2016r) zawitała późnym wieczorem do Suchej z Krakowa jako podsył wraz z EN71. W materiale prezentuje wyjazd EN57 z terenu lokomotywowni w Suchej Beskidzkiej (widok z poziomu kładki kolejowej) manewry jednostki oraz podstawienie się na suski peron. W między czasie nadjeżdża EN71-026 jako REGIO "Kasprowy" relacji Kraków Płaszów- Zakopane, który towarzyszy jednostce do Żywca w trakcie jej odjazdu. Materiał wieńczy odjazd pociągu do Zakopanego. Kieruję pozdrowienia do Stowarzyszenia Kolei Beskidzka kolejbeskidzka.pl/ Kieruję pozdrowienia oraz podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do powrotu pociągów na trasie Sucha Beskidzka - Żywiec

 


Marmaniakpc
 
Data pliku video: 2016-12-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    suski

    Powiat suski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie małopolskim jest Sucha Beskidzka. Powiat został odnowiony wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 685 km². Należą do niego gminy: Jordanów, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce.

    Raj dla kochających góry. Znajdują się tu górskie pasma Beskidów, a najwyższym szczytem na ziemiach powiatu suskiego jest Babia Góra (1725 m n.p.m.). Naturalne jest, że turystyka związana jest z pieszymi wędrówkami po górzystych terenach, a także uprawianie zimowych sportów, lecz to nie wszystko. Na terenach tych wytyczono m.in. szlak architektury drewnianej oraz Małopolski Szlak Owocowy. Rozwija się tu też agroturystyka.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola