Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mały Wawel czyli renesansowy zamek w Suchej Beskidzkiej, Polska

 
Budowniczym pierwszego zamku w Suchej Beskidzkiej był Kasper Suski. W 1608 r. zamek stał się własnością Komorowskich, a następnie przechodził w posiadanie innych znanych polskich rodów: Wielopolskich, Branickich i Tarnowskich. Przebudowany zamek w stylu barokowym nazwano Małym Wawelem. Największą salą na zamku jest Sala Rycerska, która ma jeden z największych w Polsce kominków. Z dawnego wyposażenia komnat zamkowych nic nie zostało, ale zachowała się bogata kolekcja różnych ksiąg i dokumentów. Eksponowane na zamku zbiory pochodzą także z wielu kolekcji prywatnych. Ekspozycja zamkowa bogato ilustruje historię zamku, miasta i „państwa suskiego”. Wykorzystano: "Brandenburg Concerto No. 4 in G, Movement I (Allegro), BWV 1049" Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0

 


Sydon777
 
Data pliku video: 2014-08-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  suski

  Powiat suski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie małopolskim jest Sucha Beskidzka. Powiat został odnowiony wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 685 km². Należą do niego gminy: Jordanów, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce.

  Raj dla kochających góry. Znajdują się tu górskie pasma Beskidów, a najwyższym szczytem na ziemiach powiatu suskiego jest Babia Góra (1725 m n.p.m.). Naturalne jest, że turystyka związana jest z pieszymi wędrówkami po górzystych terenach, a także uprawianie zimowych sportów, lecz to nie wszystko. Na terenach tych wytyczono m.in. szlak architektury drewnianej oraz Małopolski Szlak Owocowy. Rozwija się tu też agroturystyka.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola