Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kapela Mała Ziemia Suska na Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Data publikacji: 2012-09-03, Źródło artykułu: sucha-beskidzka.pl, Autor zdjęć: sucha-beskidzka.pl
 

44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem przyniósł kolejne sukcesy muzykom z Kapeli Mała Ziemia Suska, która 30 sierpnia 2012 r. wystąpiła na koncercie Muzyka Łuku Karpat - „Wierchowe Nuty"...
Kapela Mała Ziemia Suska bez wątpienia przyczynia się do tego, że babiogórskie melodie są rozpoznawalne w Polsce, a także poza granicami naszego kraju.
Obecnie kapela zamierza poszerzyć repertuar i skorzystać ze źródeł znajdujących w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Pomocy w dotarciu do materiałów, w których zapisano zapomniane już melodie miejscowe z Suchej Beskidzkiej i Podbabiogórza, udzieli naszym muzykom dr Urszula Janicka Krzywda, na której fachowe wsparcie zawsze mogą liczyć nasze zespoły regionalne.



 


 
 
sucha-beskidzka.pl
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    suski

    Powiat suski - stolicą i siedzibą władz powiatu znajdującego się w województwie małopolskim jest Sucha Beskidzka. Powiat został odnowiony wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Obszar powiatu to nieco ponad 685 km². Należą do niego gminy: Jordanów, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce.

    Raj dla kochających góry. Znajdują się tu górskie pasma Beskidów, a najwyższym szczytem na ziemiach powiatu suskiego jest Babia Góra (1725 m n.p.m.). Naturalne jest, że turystyka związana jest z pieszymi wędrówkami po górzystych terenach, a także uprawianie zimowych sportów, lecz to nie wszystko. Na terenach tych wytyczono m.in. szlak architektury drewnianej oraz Małopolski Szlak Owocowy. Rozwija się tu też agroturystyka.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola